Serwis Turystyczny Kościeliska

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Skały, grupy skalne » Dolina Czarna Gąsienicowa
 

Dolina Czarna Gąsienicowa

kategoria
Skały, grupy skalne,
 
Dolina Czarna Gąsienicowa
Zobacz galerię zdjęć
 

Dolina Czarna Gąsienicowa jest południowo-wschodnią częścią Doliny Gąsienicowej znajdującej się w Tatrach. Dolina ta ma około 2,5 kilometra długości. Dolina Czarna Gąsienicowa zlokalizowana jest na przedłużeniu Doliny Suchej Wody i ciągnie się od ujścia Czarnego Potoku do Suchej Wody po szczyty wschodniej grani Świnicy. Od wschodniej strony stoki doliny tworzą Wierch pod Fajki oraz szczyt Żółtej Turni. Z kolei od zachodu (od Doliny Zielonej Gąsienicowej) Dolina Czarna Gąsienicowa jest oddzielona szczytem górskim, który utworzyły Mały Kościelec i Kościelec.

Omawiana dolina ma dwa piętra, w jej górnym południowym piętrze mieszczą się kotły polodowcowe takie jak kocioł Czarnego Stawu Gąsienicowego, Zmarzłego Stawu Gąsienicowego, Kościelcowy Kocioł i Dolinka Kozia. Część dolna doliny, która jest dość równa porasta tak zwany Las Gąsienicowy, a w nim umieszczone jest słynne schronisko PTTK "Murowaniec". Schronisko to jest bazą wypadową w wyższe partie gór, między innymi na Orlą Perć.

Przez Dolinę Czarną Gąsienicową biegnie wiele szlaków turystycznych. Między innymi znakowany na niebiesko szlak turystyczny z Murowańca nad Czarny Staw Gąsienicowy i na Zawrat, zielony szlak turystyczny z Murowańca do Wiechporońca przez wspomniany Las Gąsienicowy, Rówień Waksmundzką, Gęsią Szyję i Rusinową Polanę, szlak żółty z Murowańca przez Las Gąsienicowy i Dolinę Pańszczycę przez przełęcz Krzyżne, kolejny szlak znakowany na żółto znad Zmarzłego Stawu na Kozią Przełęcz, szlak turystyczny zielony, który odchodzi od żółtego szlaku ponad Zmarzłym Stawem i prowadzi na Zadni Granat.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Ferie
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
więcej »
 

Pogoda w Kościelisku

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


obecnie gości: 4
gości dzisiaj: 217
łącznie odsłon: 1916359
od dnia: 2012-07-12
czas generowania: -0.71
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Energia z biogazu
© 2007-2018 Koscielisko.org
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kościelisko - brama do Tatr - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl