Serwis Turystyczny Kościeliska

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Muzea » Muzeum Przyrodnicze TPN
 

Muzeum Przyrodnicze TPN

Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego

adres
Muzeum Przyrodnicze TPN
Chałubińskiego 42a
Zakopane
kontakt
tel. 18 20 23 310

kategoria
Muzea,
 
Muzeum Przyrodnicze TPN
Zobacz galerię zdjęć
 

Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego mieści się przy ulicy Chałubińskiego 42a. Rozpoczęło ono swoją działalność dokładnie 25 października roku 1984 czyli w trzydziestą rocznicę utworzenia Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pierwszą wystawę tworzyli Witold Henryk Paryski, który był twórcą Wielkiej Encyklopedii Tatrzańskiej oraz profesor Mieczysław Klimaszewski, który z kolei był przez wiele lat przewodniczącym rady naukowej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od tego czasu minęło jednak wiele lat, bo przeszło 30 i niestety wystawa ukazująca przyrodę tatrzańską stała się nieco przestarzała. Wobec tego ową wystawę zlikwidowano w roku 2004.

Już w lipcu roku 2005 swoją działalność rozpoczął Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej imienia Zofii i Witolda Paryskich. Jego podstawowym zadaniem było opracowywanie, katalogowanie oraz udostępnianie materiałów należących dawniej do słynnej pary tatrzańskich badaczy. W tej chwili Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej prowadzi przede wszystkim działalność związaną z edukacją. Realizuje wystawy czasowe mające związek z Tatrami oraz ochroną przyrody. Ponadto organizuje projekcje filmów przyrodniczych, zajęcia dydaktyczne, prelekcje i konkursy. Dodatkowo prowadzi sprzedaż wydawnictw.

Ośrodek jest częścią działu naukowo-dydaktycznego Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jego kolejnym zadaniem jest również zarządzanie badaniami naukowymi TPN.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Ferie
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
więcej »
 

Pogoda w Kościelisku

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


obecnie gości: 2
gości dzisiaj: 263
łącznie odsłon: 1916570
od dnia: 2012-07-12
czas generowania: 0.19
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Energia z biogazu
© 2007-2018 Koscielisko.org
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kościelisko - brama do Tatr - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl