Serwis Turystyczny Kościeliska

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Trasy rowerowe Kościelisko » Trasa rowerowa
 

Trasa rowerowa

kategoria
Trasy rowerowe,
 
Trasa rowerowa
Zobacz galerię zdjęć
 

Kościelisko jest rajem dla osób uwielbiających długie spacery oraz przejażdżki rowerowe wśród malowniczej scenerii. Bardzo ciekawą trasą rowerową jest górska trasa na odcinku Kościelisko-Dolina Chochołowska. Jej długość wynosi około 25 kilometrów i jest ona stosunkowo trudną trasą - świetną dla osób uwielbiających wysiłek i aktywne spędzanie czasu.

Wycieczkę na dwóch kółkach rozpoczynamy w Kościelisku, w dzielnicy Kiry, zaraz przy wejściu do Doliny Kościeliskiej. Musimy kierować się na Czarny Dunajec. Kiedy dotrzemy do przysiółka Roztoki musimy skręcić w lewo, aby wjechać w do Doliny Chochołowskiej. Podążając Siwą Polaną będziemy jeszcze jechać wygodną drogą, bo asfaltową. Niebawem dotrzemy do Hucisk i tutaj już ruszymy pod górkę drogą kamienistą w stronę Polany Chochołowskiej. Czekają na nas wspaniałe widoki, zobaczymy Niżnią oraz Wyżnią Bramę Chochołowską i Wywierzysko Chochołowskie. Należy pamiętać, aby nie zbaczać z wyznaczonego szlaku, ponieważ będziemy się poruszać po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Możemy odpocząć, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a następnie taką samą drogą wracamy do wspomnianego przysiółka Roztoki. Kiedy już tam dotrzemy musimy kierować się na most na Kirowej Wodzie i za chwilę dojedziemy do drogi asfaltowej. Następnie jedziemy do Gronia i tam skręcimy w prawo. Przejeżdżając przy stadionie biatlonowym dotrzemy niebawem do Kościeliska Kir i tutaj nasza wycieczka zgodnie z wyznaczoną trasą dobiegnie końca.

» źródło: Trasa rowerowa
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Ferie
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
więcej »
 

Pogoda w Kościelisku

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


obecnie gości: 3
gości dzisiaj: 219
łącznie odsłon: 1916400
od dnia: 2012-07-12
czas generowania: -0.77
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Energia z biogazu
© 2007-2018 Koscielisko.org
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kościelisko - brama do Tatr - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl