Serwis Turystyczny Kościeliska

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Pozostałe miejsca » Wielka Krokiew
 

Wielka Krokiew

kategoria
Pozostałe miejsca,
 
Wielka Krokiew
Zobacz galerię zdjęć
 

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza jest skocznią narciarską w Zakopanem, która została nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza. Zbudowano ją na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach. Uroczyste otwarcie nastąpiło dokładnie 22 marca 1925. Wielka Krokiew jest stworzona według projektu Karola Stryjeńskiego i jest to największa skocznia narciarska w kraju.

W lecie roku 2004 został położony na zeskoku igelit, dlatego też na Wielkiej Krokwi można organizować zawody także w okresie letnim. Wielka Krokiew znana jest głównie z tego, że to właśnie tu od roku 1990 organizowane są zawody w skokach narciarskich o Puchar Świata.

W latach 2003 - 2004 Komisja Skoków Narciarskich FIS uznała zakopiańskie zawody PŚ za najlepsze z całego cyklu. Również tutaj na Wielkiej Krokwi w roku 2004 odbyły się skoki nocne podczas zawodów Grand Prix. Trybuny na Wielkiej Krokwi są w stanie zapewnić miejsce około 40 tysiącom ludzi i bez wątpienia jest to jeden z największych tego rodzaju sportowych obiektów w kraju jeśli chodzi o pojemność trybun. W czasie konkursu Pucharu Świata w roku 2002 pod skocznią zgromadzona była publiczność, która liczyła około 53 tysiące osób. Na chwilę obecną z okazji ważnych zawodów udostępniane są bilety jedynie dla około 28 tysięcy ludzi.

» źródło: Wielka Krokiew
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Ferie
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
więcej »
 

Pogoda w Kościelisku

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


obecnie gości: 2
gości dzisiaj: 215
łącznie odsłon: 1916330
od dnia: 2012-07-12
czas generowania: 0.22
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
Energia z biogazu
© 2007-2018 Koscielisko.org
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kościelisko - brama do Tatr - noclegi, apartamenty, hotele, pensjonaty i inne...
Hotelisko.pl